نابغه های کوچک آسمانی

هفته پیش یه دوره آموزشی برگزار شد.  "نابغه های کوچک آسمانی"

منم شرکت کردم.یه دوره 6 روزه بود و روزی 2 ساعت. خیلی کلاس خوب و مفیدی بود. بیشتر در مورد تقویت نیمکره راست کودک از دوره جنینی تا 6 سالگی بود.

 کودکان تا قبل از 6سالگی نیمکره راست مغزشون بر نیمکره چپشون غلبه داره . اگه تا 6سالگی نیمکره راست بچه رو با رفتارهای صحیح پر از اطلاعات کنیم بعد از 6 سالگی یه تعادلی بین این دو نیمکره بوجود میاد و باعث میشه کودک به نبوغ برسه.

خیلی از رفتارای غلط والدین در برخورد با کودکشون رو گفت و اینکه در مورد آموزش و تربیت بچمون با هیچکس رودروایسی نداشته باشیم. اول حق و حقوق بچمون رو در نظر بگیریم.

بچه ها تا 2 سالگی هر کاری می کنن حق دارن. نباید دعواشون کنیم.حتی پرت کردن وسایل. پریدن .اینا جزء رشد کودکه و از روی کنجکاویه .

به تخیل کودک اهمیت بدیم. اینقدر برای نقاشی های کودکمون الگو سازی نکنیم و نگیم اینو بکش. اونو اینجوری رنگ کن و  خورشید رو حتما زرد بکش و .... .

این بکن و نکن های بی وقت تخیل و خلاقیت بچه رو نابود می کنه.

واسه آوی یه دوره فلش کارتهای آموزشی63 روزه ریاضی + سی دی آموزش ضرب و جمع + فلش کارتهای چوبی (اشکال) رو گرفتم. محصولات متنوع و  خوبی رو داشتن. ولی فعلا اینا رو گرفتم.

بعضیا تا آموزش ریاضی و ضرب و جمع رو میشنون سریع میگن " از الآن می خوای به بچه ریاضی یاد بدی. بعد که بره مدرسه از آموزش بیزار میشه" در حالیکه اینجوری نیست.

اینا فقط برای تقویت نیمکره راسته. آموزش به این شکلی که داریم تو مدارس میشه آموزش منطقی و برای نیمکره چپ.

خاصیت نیمکره راست اینه که میتونه اطلاعات را برای طولانی مدت و با سرعت خیلی بالا  ذخیره کنه. حتی زمانیکه بچه در حال بازیه و یا داره بدو بدو می کنه و حتی چشمش به ما نیست  می تونیم آموزش بدیم.

البته کارم تو اداره یه مدته خیلی زیاد شده. آموزش های آوینا رو گذاشتم سر فرصت که خودم روحیه خوب و انرژیه توپی داشته باشم . اینجوری تاثیر بهتری داره.

امید تو این جور برنامه ها همیشه نظر مساعد داره و خیلی بهم روحیه میده تو این زمینه. تشویقای امید باعث شد که من برم کلاس.

آخه خیلی سخت بود. باید از سر کار که میومدم سریع کارای خونه رو می کردم و با خستگی زیاد می رفتم سر کلاس . ولی کلاسش اینقدر مفید بود و خانومه اینقدر زیبا و با آرامش صحبت می کرد که تمام خستگی از تنم در میرفت. البته چهره آوی و کارای خنده دارش که یادم میومد دیگه بیشتر .

/ 6 نظر / 198 بازدید
fafa

به به آوینا خانوم حتما یه نابغه میشه شک نکن مامانش.... ببوس اون دخمل نازت رو...

روژین

سلام عزیزم من هم تازه ثبت نام کردم امیدوارم نتیجه بگیرم

م؛ط

سلام عزیزم من شهرستان زندگی میکنم میشه شماره آموزشگاه رو بهم بدی آخه سایتش باز نمیشه؛ ممنون از لطفت

س، مامان یه دختر خوب

من هم کلاس نابغه های کوچک شرکت کردم ولی به تازگی با یک جای بهتری آشنا شدم که هم قیمت محصولاتش خیلی کمتره و هم آموزش هاش بهتره یعنی هم برا مامانا خوبه و هم برا بچه ها توصیه می کنم مخصوصا تهرانی ها حتما به کلاس هایش بروندخیلی خوبه و حتما سری به سایت مهارتکده بزنید یعنی توی گوگل مهرتکده را سرچ کنید. من که از مهارتکده راضی ترم. امیدوارم شما هم همین حس را داشته باشید.

مامان هلیا

سلام عزیزم منم سال 90 کلاس نابغه کوچولو شزکت کردم . میخواستم ببینم شما با دخترتون بازیهایی که توکلاس میگفتن رو کار کردین ؟ آیا نتیجه هم گرفتین ؟

مامان کیان

وب بسیاااااااااااااااار مفید و خوبی دارن.امیدوارم موفق باشین و وبتون رو زود به زود آپ کنین تا ما هم فیض ببریم[خوشمزه]